سوالات متداول

سوال 1- منظور از کروز کنترل فابریک یا یونیورسال و تفاوت آنها چیست؟
الف) کروز کنترل فابریک
کروز کنترل معمولاً توسط کارخانه سازنده به عنوان یک آپشن و بنا به سفارش مشتری بر روی خودروهای فول آپشن نصب می گردد. در مورد یک خودروی خاص ، چنانچه کروز کنترل در مدل فول آپشن وجود داشته باشد ، معمولاً با تهیه قطعات مربوطه امکان نصب و راه اندازی سیستم دقیقاً به همان صورت ، در مورد همان مدل خودرو با آپشن کم وجود دارد. این مسئله در مورد بسیاری از خودروها مانند مزدا 3 ، سوزوکی 2400 ، تویوتا کمری و کرولا ، هیوندا النترا ، توسان ، سوناتا YF ، مگان ، کیا اسپورتیج ، پژو 206 تا مدل 91 ، پژو پارس و سمند و … صدق می کند. این مدل کروز کنترل را اصطلاحاً کروز کنترل فابریک می نامیم.
ب)کروز کنترل یونیورسال :
چنانچه نصب کروز کنترل از ابتدا توسط کارخانه سازنده بر روی خودرو پیش بینی نشده باشد ، می توان از کیت های کروز کنترل یونیورسال استفاده نمود. این کیت ها مختص یک خودروی خاص نبوده و با اندک تغییراتی برای بسیاری از خودورها قابل نصب هستند. بسته به نوع پدال گاز خودرو ، کیت یونیورسال مخصوص خودروهای گاز برقی و یا کیت یونیورسال برای خودروهای گاز سیمی وجود دارد. عملکرد این نوع کروز کنترل کاملاً شبیه به کروز کنترلهای فابریک بوده و در برخی موارد حتی بعضی قابلیت های آنها بیشتر می باشد. برای خودروهائی نظیر موسو ، دوو ، ال 90 ، لیفان ، mvm530 ، … از این کیت ها استفاده می گردد.
گاهی اوقات در خودروی با آپشن کم امکان راه اندازی کروز کنترل مانند مدل فول آپشن وجود ندارد اما از کلید کنترل فابریک و بعضی از قطعاتی که برای خودروی فول آپشن نصب می شود همراه با کیت یونیورسال می توان استفاده نمود که به لحاظ ظاهری بسیار مشابه با فابریک خواهد بود، مانند خودروهای هیوندا اکسنت ، هیوندا i20 ، هیوندا آوانته ، تویوتا پرادو ، برلیانس h330 و JAC J5 ، JAC S5 و …

سوال 2- تفاوت پدال گاز در خودروهای دارای گاز سیمی با خودروهای دارای پدال گاز برقی چیست؟
در خودروهای قدیمی ، دریچه گاز خودرو (throttle valve) توسط یک سیم مستقیماً به پدال گاز وصل می گردد و راننده با فشردن پدال ، دریچه را به صورت مکانیکی باز و بسته می نماید. در خودروهای جدید، داخل پدال گاز خودرو یک پتانسیومتر وجود دارد که توسط 4 یا 5 یا 6 سیم به ecu وصل می شود و ecu فرمان باز و بسته شدن را به یک عملگر برقی کوچک که بر روی دریچه گاز نصب شده صادر می کند.
از خودروهای گاز سیمی می توان به نیسان ماکسیما ، هیوندا آوانته ، خانواده پژو با موتور 1800 ، پژو 206 مدل 92 به بالا ، رانا ، هیوندا i30 ، زانتیا ، دوو سیلو ، تویوتا کمری مدل 2006 و قبل از آن ، کرولا مدل 2007 و قبل از آن ، لندکروزر مدل 2007 و قبل از آن و … اشاره نمود.
از خودروهای گاز برقی می توان به همه تیپ های 206 از سال 86 تا 91 ، ساندرو و ال 90 اتوماتیک، سوزوکی ویتارا ، مزدا 3 ، پژو پارس اتوماتیک ، سمند EF7 دو گانه سوز ، موسو ، تمام مدلهای کیا و هیوندا از 2010 به بالا (غیر از هیوندا i30 ) ، جک J5 ، جیلی ، لیفان X60 ، تویوتا پرادو ، کمری 2007 به بالا ، کرولا 2008 به بالا ، mvm و … اشاره نمود.

سوال 3- تفاوت کروز کنترل در خودروهای گاز برقی با گاز سیمی چیست؟
سیستم کروز کنترل در تمام خودروهای گاز سیمی (دارای سیم گاز مکانیکی ) متشکل از ecu ، عملگر وکیوم و یا عملگر با موتور برقی (servo motor) ، کلید کنترل ، سیم کشی و گاهی اینترفیس کلید و دیگر متعلقات می باشد. در کروز کنترل های ارائه شده توسط آرون کار برای خودروهای گاز سیمی همگی از ecu و عملگر ساخته شده توسط شرکت LITE-ON تایوان که معتبر ترین برند در زمینه طراحی و ساخت کروز کنترل برای خودروهای گاز سیمی می باشد استفاده می شود که یا با دسته کنترل فابریک خودرو و یا با دسته اهرمی یا دسته دنده نصب می گردند.

تصویر عملگر کروز کنترل AP500 ساخت lite-on

در خودروهای گاز برقی معمولاً سخت افزار کروز کنترل توسط سازنده خودرو در ecu خودرو لجاظ می گردد. در بعضی از خودروهای گاز برقی که کروز کنترل در ecu آنها وجود ندارد نیاز به نصب ecu مجزا برای کروز کنترل می باشد که در این خصوص از کیت یونیورسال مدل AC900 با قابلیتهای خاص و منحصر به فرد که به تازگی توسط تیم مهندسی آرون کار طراحی گردیده است استفاده می شود.
اگر سخت افزار کروز کنترل در ecu وجود داشته باشد ، معمولا برای راه اندازی کروز کنترل نیاز به نصب دسته کروز کنترل ، سیم کشی ، نصب اینترفیس و گاهی متعلقات دیگر می باشد. در بعضی خودروها فقط با نصب دسته کروز کنترل و معرفی آن توسط دیاگ ، سیستم فعال می شود ، مانند پژو 206 مدل 86 تا 91

سوال 4- دلیل تفاوت قیمت کروز کنترل برای خودروهای مختلف در چیست؟
بسته به مدل خودرو ، سال ساخت خودرو و برند آن ، نوع دریچه گاز و موارد دیگر ، سیستم کروز کنترل در خودروهای مختلف کاملا با هم متفاوت است. در بعضی خودروها مانند پژو 206 تیپ 5 و 6 تا مدل 91 صرفا با نصب یک دسته کنترل در کمتر از 10 دقیقه سیستم راه اندازی می گردد ، در صورتیکه در خودروئی مانند هیوندا اکسنت ، نیاز به نصب کلید ها ، نصب ecu کروز ، سیم کشی ، باز کردن کیلومتر و غیره می باشد که به تبع هزینه قطعات مصرفی و اجرت نصب بالاتر می باشد. حتی تیپ های مختلف یک خودرو در این خصوص ممکن است با هم متفاوت باشند ، به عنوان مثال سوزوکی ویتارا 2000 با سوزوکی ویتارا 2400 کاملا متفاوت است. همچنین پژو 206 تیپ 5و6 مدل 93و92 کاملاً با پژو 206 تیپ 5و6 مدل قبل از سال 91 کاملا متفاوت است.

سوال 5- تفاوت کروز کنترل با لیمیتر در چیست؟
به طور کلی تفاوت کروز کنترل با لیمیتر در آن است که کروز کنترل سرعت خودرو را به صورت خودکار بر روی یک مقدار مشخص که توسط راننده تعیین شده است نگه می دارد، اما لیمیتر سرعت را ثابت نگه نمی دارد، بلکه سرعت تنظیم شده را به عنوان یک سقف حداکثری در نظر گرفته و اجازه افزایش سرعت خودرو به میزان بیشتر از آن را نمی دهد. به عبارت دیگر ، زمانیکه لیمیتر بر روی یک سرعت مشخص تنظیم می گردد، تا قبل از رسیدن به آن سرعت، اختیار پدال گاز و سرعت خودرو در دست راننده بوده راننده می تواند با فشردن پدال گاز سرعت را افزایش دهد و با رها کردن آن سرعت کاهش می یابد ، اما با رسیدن سرعت خودرو به حد تعیین شده، دستگاه مانع از افزایش سرعت حتی با فشار دادن پدال گاز می شود.

سوال6- آیا برای خودروهای دارای پدال گاز سیمی مانند انواع مدلهای پژو با موتور 1800 امکان نصب لیمیتر وجود دارد؟
در مورد خودروهای گاز سیمی به دلیل ماهیت مکانیسم عملکرد گاز ، به هیچ عنوان امکان نصب لیمیتر وجود ندارد.

سوال 7 – برای چه خودروهایی امکان نصب لیمیتر وجود دارد؟
در آن دسته از خودروهای گاز برقی که کروز کنترل در ecu آنها وجود ندارد نیاز به نصب ecu مجزا برای کروز کنترل می باشد که در این خصوص از دستگاه مدل AC900 با قابلیتهای خاص و منحصر به فرد که به تازگی توسط تیم مهندسی آرون کار طراحی گردیده است استفاده می شود . این دستگاه علاوه بر کروز کنترل ، دارای سیستم محدود کننده سرعت یا همان لیمیتر نیز می باشد.
خودروهایی نظیر ساندرو اتوماتیک، جک j5 و S5 ، لیفان 620-X50-X60 ، برلیانس H320,H330, H220, H230 ، تویوتا پرادو ، یاریس ، سوزوکی 2000، هیوندا اکسنت ، هیوندا i20 ، ال 90 اتوماتیک ، mvm ، موسو و … قابلیت نصب لیمیتر دارند.
برای خودروهای مگان و پژو 206 تا مدل 91 نیز امکان راه اندازی لیمیتر به صورت فابریک وجود دارد.

سوال 8- آیا احتمال گیر کردن کروز کنترل و قطع نشدن آن وجود دارد؟
در خصوص خودروهای گاز سیمی که از موتور برقی برای عملگر آنها استفاده شده است ، در صورت عدم تعبیه کلاچ در داخل موتور، احتمال گیر کردن سیم گاز در بعضی شرایط خاص وجود دارد. وظیفه این کلاچ آزاد کردن سیم گاز در مواقعی است که موتور کشنده سیم گاز به هرعلت از حرکت ایستاده باشد. لذا در صورت عدم وجود کلاچ داخلی ، چنانچه موتور کشنده به هر علت از جمله سوختن سیم پیچ آرمیچر، مشکل جاروبکها (ذغالهای داخل) ، شل شدن اتصالات کانکتور، مشکل در مدار کنترل و … از کار بیفتد ، سیم گاز در همان موقعیت باقی مانده و به جای خود بر نمی گردد که این مسئله بسیار خطر آفرین است.
متأسفانه در کروز کنترلهای ساخت داخل برای موتور عملگر ، کلاچ تعبیه نشده است .

در موتور عملگر کروز کنترل AP500 ساخت lite-on ، تمام موارد ایمنی از جمله کلاچ داخلی و لیمیت سوئیچهای بالا و پایین لحاظ گردیده است. در محصولات این شرکت به دلیل کیفیت بسیار بالا و دقت و حساسیت درساخت ،احتمال قاطی کردن یا بروز خطا عملاً صفر است. تنها مشکلی که ممکن است در خصوص این نوع خودروها به وجود آید اینست که قسمتهای مکانیکی متصل به دریچه گاز به دلایلی از جمله عدم نصب صحیح ، دستکاری توسط افراد غیر متخصص ، ضربه و … آسیب ببینند و به نحوی مانعی در بازگشت سیم گاز ایجاد نمایند. لذا توصیه می گردد که نصب کروز کنترل را به افراد متخصص محول نموده و در صورت انجام هرگونه تغییرات یا تعمیرات بر روی قسمتهای مکانیکی دریچه گاز، برای چکاپ به شرکت مراجعه نمایید.
در خودروهای گاز برقی که کروز کنترل توسط کارخانه به صورت فابریک در ecu آنها لحاظ شده است و همچنین در کروز کنترل های گاز برقی مدل AC900 آرون کار ، احتمال بروز هر گونه مشکل، یا گیر کردن یا در اصطلاح عام “قاطی کردن” عملاً صفر می باشد. در بین میلیونها خودرویی که هرساله در سراسر دنیا تولید و روانه بازار می شوند ، به دلیل تبعیت از استانداردهای سختگیرانه و حساسیت بالائی که در طراحی و ساخت این سیستم وجود دارد، تنها 3 مورد عدم قطع کروز کنترل در دنیا گزارش شده است. در مورد کروز کنترل های ارائه شده توسط این شرکت با قاطعیت اعلام می نمائیم که در مدت نزدیک به 10سال از فعالیت آرون کار ، تا کنون هیچ موردی از خرابی یا گیر کردن یا اصطلاحاً قاطی کردن سیستم مشاهده نشده است.

سوال 9- آیا نصب کروز کنترل موجب ابطال گارانتی خودرو می گردد؟
چون مسئله گارانتی خودرو مربوط به خودروساز است، ابطال یا عدم ابطال گارانتی خارج از حوزه اختیارات این شرکت است و این شرکت تضمینی در این خصوص ندارد ، اما پس از گذشت نزدیک به 10سال از فعالیت در این حوزه و فروش بیش از 7000 دستگاه کروز کنترل برای انواع خودرو ها ، تا کنون هیچ موردی از ابطال گارانتی توسط مشتریان اعلام نشده است. تجربیات این چند سال نشان می دهد که نصب دستگاههای کروز کنترل ارائه شده توسط آرون کار به هیچ عنوان اختلالی در عملکرد قسمتهای برقی و مکانیکی خودرو به وجود نمی آورد و بنابراین نمی تواند باعث ابطال گارانتی گردد. صرفاً در 3 مورد ، خودروی مشتری دچار اشکالاتی گردیده بود که تعمیر کاران نمایندگی از تشخیص عیب ناتوان شده و به ناچار ایراد را ناشی از کروز کنترل دانسته بودند که در هر سه مورد با پیگیری مشتری و مراجعه به نمایندگی های دیگر، عیب اصلی تشخیص داده شده و مشکل مرتفع گردید.

سوال 10- شرایط گارانتی دستگاههای ارائه شده توسط آرون کار به چه صورت است؟
تمامی دستگاههای نصب شده توسط نمایندگی شرکت یا افراد مجاز معرفی شده از جانب شرکت دارای 24 ماه ضمانت بی قید و شرط می باشند. ضمناً شرکت تضمین می نماید که با نصب این سیستم کوچکترین ایراد و اختلالی در قسمتهای برقی و الکترونیکی خودرو وارد نمی گردد و چنانچه مشتری تا 15 روز پس از نصب دستگاه از عملکرد آن ناراضی باشد دستگاه پس گرفته شده و مبلغ دریافتی عیناً عودت می گردد.
تمامی دستگاههای ارائه شده توسط آرون کار دارای هولوگرام مخصوص شرکت می باشند و دستگاههای فاقد هولوگرام مشمول گارانتی این شرکت نمی باشند.
شرکت همچنین متضمن ارائه خدمات پس از فروش تا 5 سال پس از نصب تجهیزات می باشد.

سوال 11- آیا نصب کروز کنترل موجب اختلال در عملکرد خودرو می گردد؟
با قاطعیت اعلام می نمائیم که در مدت نزدیک به 10 سال از فعالیت آرون کار و فروش بیش از 7000 دستگاه کروز کنترل برای انواع خودرو ها ، تا کنون هیچ موردی از بروز اختلال در عملکرد خودرو که ناشی از نصب کروز کنترل های ارائه شده توسط این شرکت باشد مشاهده نشده است.