سیستم کروز کنترل در تمام خودروهای گاز سیمی (دارای سیم گاز مکانیکی ) متشکل از ecu ، عملگر وکیوم و یا عملگر با موتور برقی (servo motor) ، کلید کنترل ، سیم کشی و گاهی اینترفیس کلید و دیگر متعلقات می باشد. در کروز کنترل های ارائه شده توسط آرون کار برای خودروهای گاز سیمی همگی از ecu و عملگر ساخته شده توسط شرکت LITE-ON تایوان مدل AP500 استفاده می شود که یا با دسته کنترل فابریک خودرو و یا با دسته اهرمی یا دسته دنده نصب می گردند. در بسیاری از خودروهای قدیمی تا مدل 2007 که دارای پدال گاز سیمی می باشند، علی الخصوص خودروهای آمریکایی و ژاپنی نظیر شورولت ، کرایسلر، جیپ ، کادیلاک، میتسوبیشی، تویوتا ، نیسان و … از عملگرهای وکیوم استفاده شده است.
در برخی خودروها مانند محصولات قدیمی کیا و هیوندا تا مدل 2007 از کروز کنترل با عملگر از نوع موتور برقی استفاده می گردد.
در خودروهای گاز برقی معمولاً سخت افزار کروز کنترل توسط سازنده خودرو در ecu خودرو لجاظ می گردد. در بعضی از خودروهای گاز برقی که کروز کنترل در ecu آنها وجود ندارد نیاز به نصب ecu مجزا برای کروز کنترل می باشد که در این خصوص نیز از کروز کنترل های ساخت Lite-on استفاده می گردد.
اگر سخت افزار کروز کنترل در ecu وجود داشته باشد ، معمولا برای راه اندازی کروز کنترل نیاز به نصب دسته کروز کنترل ، سیم کشی ، نصب اینترفیس و گاهی متعلقات دیگر می باشد. در بعضی خودروها فقط با نصب دسته کروز کنترل و معرفی آن توسط دیاگ ، سیستم فعال می شود ، مانند پژو 206 مدل 86 تا 91
جهت آشنایی با شرکت Lite-on می توانید از لینک های زیر استفاده نمائید:
الف ) وب سایت اصلی شرکت Lite-on automotive
http://web.dunyoung.com/en
ب) معرفی LITE-ON در wikipedia
http://en.wikipedia.org/wiki/Lite-On
http://www.liteon.com/Worldwide.aspx?CountryId=12&v=1